Obóz przetrwania

logo_KL.jpeg      clip_image002_1.jpg        unia_EFS.jpeg

W dniach 25-26 czerwca 2013r na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Wadówka, grupa uczniów biorąca udział w realizowanym przez szkołę projekcie „Edukacja dla bezpiecznej przyszłości” wzięła udział w obozie przetrwania.

Wyprawa rozpoczęła się z pod szkoły skąd uczniowie wyposażeni w namioty, śpiwory i karimaty, które zostały zakupione na potrzeby realizacji zadania z środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, pieszo wyruszyli na miejsce obozu.

DSCF0332.JPG

Po dotarciu na miejsce czekał ich pierwszy sprawdzian - rozbicie obozu. Choć dla niektórych rozbijanie namiotów było prawdziwym wyzwaniem, poszło dosyć sprawnie.

DSCF0317.JPG

DSCF0315.JPG

Mimo deszczowej pogody zapału i chęci nie brakowało. Uczniowie brali udział w bardzo interesujących zajęciach, zapoznali się z różnymi technikami przetrwania w lesie: rozpalanie ognia, budowa baz i schronień oraz orientacja w terenie.

DSCF0343.JPG

DSCF0318.JPG

DSCF0339_1.JPG

Obóz był prawdziwym sprawdzianem dla wytrwałości i dyscypliny młodzieży. Uczniowie poznali, że tylko współpraca, zaufanie oraz wytrwałość może prowadzić do sukcesu. Pomimo trudów i zmęczenia młodzież wróciła zadowolona i bogatsza w nowe doświadczenia.

IMGP2874.JPG