Wyjazd na dni otwarte Wojskowej Akademii Technicznej

logo_KL.jpeg        clip_image002_1.jpg         unia_EFS.jpeg

W dniach 18  marca 2013 roku, uczniowie klas „mundurowych” Liceum Ogólnokształcącego, wraz z opiekunami uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym na Dni Otwarte Wojskowej Akademii Technicznej  im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.

102_0052.JPG

Program wyjazdu obejmował spotkanie z władzami Akademii i Samorządem Studenckim, prezentację  oferty dydaktycznej o kierunkach kształcenia  i zasadach rekrutacji na studia stacjonarne i niestacjonarne I, II, i III stopnia, wojskowe i cywilne.

102_0035.JPG

Podczas pobytu na WAT uczniowie mieli możliwość zwiedzenia stoisk tematycznych oraz specjalistycznych sal wykładowych.  W sali Tradycji  zapoznali się z historią oraz obecnie podejmowanymi przez uczelnię działaniami.

102_0040.JPG

Uczniowie mieli także możliwość zwiedzenia sali techniki strzeleckiej i zapoznania się z różnymi rodzajami broni używanej przez Wojsko Polskie na przestrzeni ostatnich lat. Szczególnie interesujące było zwiedzanie hangarów gdzie znajdowała się broń pancerna i sprzęt opancerzony m.in. „Rosomak” używany przez wojsko polskie w Afganistanie jak i czołg PT 91 „Twardy” produkowany w Łabędach i czołg T-72. Oprowadzający oficerowie umożliwili uczestnikom wejście do wszystkich wozów bojowych znajdujących się w hangarze

. 102_0050.JPG

Drugą atrakcja wyjazdu było zwiedzanie Warszawskiej Starówki. Pani przewodnik z uporem wyciskała z nas  mocno zagrzebaną wiedzę historyczną. Największą satysfakcją była pochwała dla  grupy od pani przewodnik za zaangażowanie i umiejętność logicznego myślenia.

 102_0055.JPG

102_0058.JPG