Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

logo_KL.jpeg       clip_image002_1.jpg    clip_image002.gif

W dniu 30 listopada 2012r przeprowadzony został kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla 34 uczniów biorących udział w realizacji projektu "Edukacja dla bezpiecznej przyszłości", który jest wymagany do pracy w służbach mundurowych.

Zajęcia prowadzone były ze szczególnym naciskiem na aktywizację uczestników, zatem każdy uczeń  miał możliwość bezpośredniego udziału w ćwiczeniach praktycznych, które zapewniły nabycie realnych umiejętności podejmowania czynności  udzielenia pierwszej pomocy.

IMGP2260.JPG

IMGP2266.JPG

IMGP2268.JPG

Zajęcia prowadzone były  w małych zintegrowanych grupach, co pozwoliło  na dobre zrozumienie materiału i bezpośrednią możliwość praktycznych ćwiczeń z użyciem nowoczesnych fantomów i profesjonalnego sprzętu.

DSC_2797.JPG

DSC_2799.JPG

DSC_2809.JPG

Uczestnicy kursu poznali podstawowe zabiegi resuscytacyjne,  nauczyli się postępować z poszkodowanym w stanach zagrożenia życia, poznali sposoby  postępowania w przypadku urazów,omdleń i zatruć, złamań i zwichnięć. Nauczyli się kiedy i jak stosować ułożenie w pozycji bezpiecznej oraz jak postępować w przypadku krwotoku.

DSC_2818.JPG

 

IMGP2270.JPG

IMGP2273.JPG

Szkolenie zostało zakończone testem wiedzy Primary Care Emergency First Response z wiedzy teoretycznej i praktycznej z przedmiotowego zakresu, złożonym przed ratownikiem medycznym oraz wydaniem miedzynarodowego imiennego zaświadczenia o ukończeniu kursu.

DSC_2829.JPG

Kursanci otrzymali  tytuł "Emergency Responder" lub równoważny oraz międzynarodowy certyfikat, którego nie muszą nostryfikowac, gdy wyjadą z kraju.