Młodzieżowa Akcja Obywatelska

Dnia 26.05.2010 w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyło się uroczyste zakończenie Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej „20 lat Wspólnie” zorganizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, MEN, Sejm RP. Wybrane zespoły uczniowskie z całego kraju, które przygotowały najciekawsze, najlepsze prezentacje zostały zaproszone do udziału w ogólnopolskim finale.

Grupa uczniów z klasy II b w składzie Mateusz Linowski, Mateusz Baran, Dawid Grudziński wraz z Dyrektorem Szkoły Teresą Wójcik, nauczycielem historii Henryką Chrabąszcz oraz Starostą Powiatu Buskiego Jerzym Kolarzem uczestniczyła w ogólnopolskim finale jako jedna z wyróżnionych zespołów. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie Minister Katarzyny Hall. Przybyłych gości powitał również Marszałek Sejmu. Następnie odbyła się prezentacja stanowisk oraz pokaz wyników akcji -przykładów sukcesów lokalnych projektów. Zaproszeni goście mieli okazję podejść do każdego stanowiska, porozmawiać z uczniami, z przedstawicielami samorządu wyróżnionych gmin, obejrzeć prezentowane zdjęcia, plakaty, foldery.

Uczestnicy finału mieli okazję obejrzeć najciekawsze prezentacje multimedialne zespołów uczniowskich, które w ramach konkursu przeprowadziły wywiady na temat zmian, jakie zaszły w ich miejscowości dzięki działalności samorządu terytorialnego. Najpopularniejsze tematy poruszane w prezentacjach uczniowskich to osiągnięcia w zakresie infrastruktury, ochrony środowiska i oświaty. Efekty ich pracy zostały przedstawione w formie krótkich prezentacji multimedialnych, prezentowanych na Internetowej Mapie Polski.

Ostatnim punktem było zwiedzanie Sejmu. Nasi uczniowie mogli zobaczyć z bliska salę obrad i usiąść w sejmowych ławach poselskich.

Zakończenie Akcji „ 20 lat Wspólnie” miało także charakter lokalny. 01.06.2010r odbyła się sesja Rady Powiatu Buskiego, na którą została zaproszona młodzież biorąca udział w ogólnopolskim finale wraz z opiekunem Henryką Chrabąszcz, która przygotowała uczniów do finału. W trakcie sesji została zaprezentowana wyróżniona prezentacja przygotowana przez uczniów z klasy II B, którzy otrzymali nagrody i podziękowania za udział w akcji.

Gratulujemy.

PICT0294.JPG

PICT0303.JPG

PICT0324.JPG