Olimpiada Policyjna

clip_image002_2.jpgW dniu 10.04.2010 na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbył się III etap „Olimpiady Policyjnej", w której uczestniczył Rafał Jasikowski, realizujący innowację pedagogiczną „Edukacja dla bezpieczeństwa” wraz z nauczycielem przysposobienia obronnego mgr Zbigniewem Brzeskim, który przygotował, kierował i opiekował się uczniem podczas wszystkich etapów olimpiady oraz z wychowawcą mgr Jackiem Ćwikiem, który przygotował ucznia do konkurencji sportowej.

W wyniku zakończenia III etapu Rafał Jasikowski został trzecim  Finalistą "Olimpiady Policyjnej". Jako nagrodę za uzyskany wynik odebrał indeks Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie co oznacza, że zostanie przyjęty na wybrany kierunek stacjonarnych studiów pierwszego stopnia w Wyższej Szkole Policyjnej w Szczytnie bez udziału w standardowym postępowaniu rekrutacyjnym.

Trzeci etap „Olimpiady Policyjnej" składał się z dwóch konkurencji: egzaminu ustnego przed pięcioosobową komisją egzaminacyjną, w trakcie którego uczestnik losował zestaw pytań zawierający 3 zadania oraz  z zawodów sportowych składających się z takich konkurencji jak rzut piłką lekarską , wyskok dosiężny, bieg z przewrotem oraz bieg wahadłowy.W trzecim etapie olimpiady Rafał Jasikowski uzyskał łącznie w obu konkurencjach bardzo dobry wynik, co pozwoliło zająć trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Dyrektor wraz z Gronem Pedagogicznym Zespołu Szkół Ponagimanzjalnych gratuluje Laureatowi i Finalistą, a także ich opiekunom, którzy  przyczynili się do odniesionych sukcesów. O tym, jak znaczącym osiągnięciem jest uzyskanie tytułu Finalisty świadczy fakt, że finałowy zespół został wyłoniony spośród bardzo dużej grupy uczniów z całej Polski, którzy przystąpili do eliminacji szkolnych Olimpiady Policyjnej.

Z pewnością  udział w Olimpiadzie był źródłem satysfakcji i impulsem do rozwijania zainteresowań, które w dalszej perspektywie mogą stać się podstawą trafnych wyborów życiowych. Zarówno Finaliście Rafałowi Jasikowskiemu jak i opiekunom życzymy kolejnych sukcesów i radości czerpanej z przygody z edukacją oraz zachęcenia młodzieży do pogłębiania wiedzy i udziału w konkursach i olimpiadach.

Serdeczne gratulacje!

IMG_0682.jpg

IMG_0683.jpg

IMG_0685.jpg

IMG_0689.jpg

IMG_0706.jpg

IMG_0704.jpg

IMG_0711.jpg

IMG_0713.jpg